Przyznaje, że w ramach środowego cyklu #kapkastylu wiele razy analizowałam ikony mody, których styl był ciekawy, ale niekoniecznie trafiał w mój gust. Dzisiaj jednak, zgodnie z Waszym wyborem poznamy bliżej Magdę Mołek – moim zdaniem jedną z najlepiej ubranych Polek.

 

Wielokrotnie zwyciężała w plebiscytach na najlepiej ubraną Polkę – nosi m.in. tytuł Ikony Stylu przyznany jej przez magazyn Elle. 

Nie przepadam za strojeniem się, unikam mocnego makijażu, rzadko noszę szpilki. Ale zawsze staram się wyglądać w miarę elegancko. Nawet gdy idę po bułki do sklepu. Nie chodzi o to, że wychodząc z domu, jestem „zrobiona”. Raczej o to, by kurtka pasowała do spodni, a spodnie do butów, by nie było byle jak. ” Magda Mołek – cytat z książki Natalii Hołowni „Modna Polka. Rozmowy o modzie, urodzie i życiu z polskimi ikonami stylu”.

Właśnie tak można określić styl Magdy Mołek. Prosty, ale elegancki, minimalistyczny ale zawsze w nowoczesnym wydaniu. Oceniając jej stylizację widać, że ceni jakość – często wspiera także polskie marki.

 

Nie podąża ślepo za trendami, pielęgnuje swój styl i bardzo subtelnie podkreśla swoje zainteresowanie modą.To najprawdopodobniej wyniosła z domu. Wychowana w czasach 80 i 90, kiedy dostęp do wielu dóbr był ograniczony, jak wiele innych Polek sama tworzyła swoje ubrania:

„Bardzo szybko z moją mamą przerabiałam rzeczy, szyłam, wymyślałam. Miałam cudowną przyjaciółkę, takiego mojego kompana w czasach liceum. Wymyślałyśmy kreacje. Na początku lat 90. tworzyłyśmy te rzeczy same dzięki naszym mamom i ich maszynom do szycia, a potem to już jakoś poszło. Zawsze miałam jakiś ulubiony sklep, w którym upatrzyłam sobie jakąś rzecz, a ponieważ byłam początkującą dziennikarką i jednocześnie studentką, to nie stać mnie było na tę rzecz. Miesiącami na nią odkładałam i naprawdę szczerze się cieszyłam jeśli udało mi się ją kupić i ona na mnie czekała, mimo tego, że bardzo długo zbierałam środki na to, żeby to mieć” – zdradziła w wywiadzie dla Gali.

Galeria stylizacji Magdy Mołek:

Choć uroda dziennikarki jest bardzo delikatna, Magda często decyduje się na mocne kolory – wygląda w nich wspaniale, podkreślają jej osobowość – kobiety stonowanej, ale inteligentnej, silnej i znającej swoją wartość. Ostatnio ulubionym kolorem Magdy zdaje się być czerwony.

Dajcie znać co sądzicie o materiale i stylu dziennikarki. Artykuł znajdziecie także w formie stories na moim Instagramie @aleksandrakapka – udostępniła go sama Magda Mołek, więc chyba można uznać, że zgadza się z większością przytoczonych tutaj rzeczy.