Monday Trend 2017: Total Pink

Kolor roku? Rynek i konsumenci zadecydowali, że absolutnym królem 2017 jest róż, dostępny we wszelkich możliwych odcieniach. Pojawił się na większości pokazów mody zarówno na sezon wiosna-lato jak i jesień-zima 2017. W swojej ofercie mają go największe domy mody i zwykłe sieciówki.

1. Valentino SS 2017 , 2. Chanel 2017, 3. Nina Ricci Fall 2017, 4. Emilio Pucci Fall 2017, 5. Oscar de la Renta Fall 2017, 6. Gucci Fall 2017

Różowy? Kilka lat temu nawet pomalowanie paznokci w jakimkolwiek odcieniu różu, było dla mnie barierą nie do przeskoczenia. Dziś jest to jeden z moich ulubionych kolorów. Rozmawiając z innymi dziewczynami dowiaduje się, że ich „historia” z różem jest bardzo podobna. Przez lata obecność różu w naszych szafach, była mocno dyskusyjna. Kojarzony z plastikową lalką Barbie i nie mniej plastikowymi blond-gwiazdami amerykańskiej popkultury nie miał dobrej opinii. Na chwilę zapomniałyśmy o jego prawdziwej sile.

Street Style – źródło Pinterest

HISTORIA KOLORU

Jeszcze w latach 20. kolorem małych chłopców nie był popularny dzisiaj błękit, a właśnie „dziewczęcy” róż. W Japonii, podobnie jak czerwień, uchodził za typowo męski kolor bohaterstwa i walki. Wraz z biegiem lat, różowy zmieniał swój charakter, ale nie odbierano mu należytej wagi. Jedną z pierwszych projektantek, które zainteresowały się tym kolorem była Elsa Schiaparelli, która w latach 30. stworzyła kolekcję w odcieniu „shocking pink”. Kilkanaście lat później, o różu znów stało się głośno za sprawą Mamie Eisenhower. Żona prezydenta Stanów Zjednoczonych, była wielką zwolenniczką „mamie pink”. W 1953 roku, w amarantowej sukni zaprezentowała się z kolei Marilyn Monroe, śpiewając utwór „Diamonds Are a Girl’s Best Friend”.

Marilyn Monroe

KOSTIUM

Prawdziwym kamieniem milowym w historii tego koloru, stał się różowy kostium, należący do Jackie Kennedy. Pierwsza Dama miała go na sobie podczas zabójstwa swojego męża, prezydenta J.K. Kennedy’ego. Po jego postrzeleniu, część krwi ubrudziła żakiet Jackie. Mimo plam, nie zdecydowała się go zdjąć i nosiła go następne 24 godziny. Powiedziała wtedy, „Nie zdejmę go, chcę, żeby zobaczyli, co zrobili Jackowi”. Różowy strój, stał się wówczas symbolem kobiecej siły. Później w różu niejednokrotnie, pojawiały się inne mocne osobowości m.in. królowa Elżbieta II, Angela Merkel, Michelle Obama czy Hilary Clinton.

Michelle Obama, Królowa Elżbieta II, Księżna Diana, Hilary Clinton, Margaret Thatcher, Angela Merkel

DZISIAJ

Czemu dziś róż znowu zdobywa rynek? Czyżbyśmy po jego „słodkich” latach, przypomniały sobie o jego mocy? W dobie otaczających nas zmian moda to nie tylko coś co ma nas zdobić i bawić. Dzięki niej możemy przekazać innym potężny komunikat. Niech ubranie w różowym kolorze wysyła jasny przekaz – girls power!

  1. Mango 229 zł , 2. Mango 229 zł3. Zara 139 zł , 4. Bik Bok 84 zł , 5. Zara 279 zł , 6. Even Odd 69 zł , 7. Zara 139 zł , 8. Adidas 399 zł , 9. H&M 199 zł , 10. Mango 119 zł , 11. Furla 1069 zł , 12. HUGO Hugo Boss 429 zł